Wiktoria Kostrzewa przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wybrali prezydium. Przewodniczącą została Wiktoria Kostrzewa z Warszawy. Dwoje z pięciu wiceprzewodniczących to również mieszkańcy stolicy.

– Pierwsza edycja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego przypada na czas epidemii. Całe nasze życie zmieniło się, co pokazuje chociażby ten zdalny wybór władz. Serdecznie wam gratuluję i życzę owocnej współpracy – podkreślił marszałek Adam Struzik, który spotkał się online z młodymi radnymi.

Wybory odbyły się 20 maja, podczas zdalnej sesji sejmiku. Poprzedziła je zdalna debata, w której kandydaci prezentowali swoje pomysły i plany na działalność sejmiku. 

–  Chciałabym zająć się problematyką zdrowia psychicznego młodzieży, jak też obecnym stanem psychiatrii dziecięcej. Mam również nadzieję zająć się tematem niskiej aktywności szkół zawodowych, szczególnie szkół branżowych. Chciałabym przybliżyć młodzieży kompetencje samorządu województwa i w pewnym sensie dać im realną szansę zbliżenia się przez nas do osób, które zarządzają naszym województwem – podkreśliła Wiktoria Kostrzewa, która zdobyła najwięcej głosów i została przewodniczącą.

Wiceprzewodniczącymi zostali: Elżbieta Gimzicka, Piotr Borczyński – oboje z Warszawy,  Małgorzata Trzaskowska z gm. Karczew (pow. otwocki), Wiktoria Nowocień z Szydłowca oraz Dawid Zając z gm. Mordy (pow. siedlecki).

Na sekretarza Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wybrano Oliwię Wyrzykowską z Płocka, a funkcję rzeczniczki prasowej radni powierzyli Julii Senator z gm. Błędów (pow. grójecki).

Radni powołali dziewięć komisji oraz przyjęli regulamin przyznawania honorowych patronatów Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

Info i fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego



Facebook Comments