Włamali się do szafek na basenie

Działania policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wolskiej komendy, doprowadziły do udowodnienia dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat kradzieży z włamaniem do szafek na basenie. Z ustaleń wynika, że z szafek zostały skradzione dokumenty, karta bankomatowa i portfel. 

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do szafek na basenie, z których zostały skradzione dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa. Do jednej z szafek sprawcy włamali się, ale nic nie zostało skradzione. Na miejscu policjanci ustalili, że jednego z nich ujął pokrzywdzony, natomiast drugi uciekł, jednak niedługo po tym trafił w ręce policjantów z Targówka w związku z innym zdarzeniem. Dwóch nieletnich w wieku 13 i 15 lat zostało zatrzymanych.

Wolscy policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich gromadzili materiał procesowy. Dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat zostały określone czyny karalne, dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, jeden dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Policjanci przekazali zgromadzony materiał dowodowy do sądu z wnioskiem o umieszczenie 13-latka w schronisku dla nieletnich, który postanowieniem sądu został tam umieszczony, natomiast  wobec 15-latka zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz