Wolontariusze warszawskiego zoo zapraszają na świętowanie karnawału

Kąpiel szympansów w pianie, zabawy słoni, malowanie buziek oraz tworzenie masek. To tylko niektóre z atrakcji, czekających w sobotę 22 lutego na gości warszawskiego zoo. W planie są także konkursy plastyczne i wystawa prac o zagrożonych gatunkach zwierząt.

Sobotnia zabawa dla najmłodszych rozpocznie się pokazem mody w hipopotamiarni już o godz. 10.30.  W słoniarni opiekunowie Leona zdradzą, jak słonie bawią się na co dzień. Zaś szympansy i goryle będą świętować ostatni weekend karnawału w mydlanej pianie. Natomiast wielbiciele warsztatów plastycznych maja okazję nauczyć się konstruowania zabawek dla kapucynek i robienia masek.

Harmonogram wydarzenia:
•    godz. 10.30, hipopotamiarnia – pokaz mody karnawałowej „Moje ulubione zwierzę”,
•    godz. 10.30 – 15.00, ptaszarnia – malowanie buziek, opowieści o piórach, tworzenie masek karnawałowych, wystawa prac plastycznych „Chronimy ginące GATUNKI – chronimy naszą PLANETĘ”,
•    godz. 11.30, słoniarnia – opowiadania opiekunów o ulubionych rozrywkach słoni
•    godz. 12.15, „stara” małpiarnia – warsztaty konstruowania zabawek dla kapucynek i historie z życia małpek,
•    godz. 13.30, pawilon małp człekokształtnych – kąpiel w pianie oraz inne karnawałowe atrakcje dla szympansów i goryli. Sympatycy małp mogą przynieść dla zwierzaków czyste wiaderka (najlepiej silikonowe), kocyki i bakalie.

Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.

źródło: um.warszawa.plFacebook Comments