Wrześniowe spotkania z teatrem i miastem w Wola Parku

We wrześniu do Wola Parku wraca uwielbiany przez najmłodszych cykl teatralny, prowadzony przez Wolskie Centrum Kultury. W sobotę, 7 września dzieci będą mogły uczestniczyć w barwnym przedstawieniu muzycznym „Co w trawie piszczy, czyli piękny świat owadów”. Nowy miesiąc to także kolejne aktywności w społecznym Ogrodzie Wola. Już w najbliższą środę rozpocznie się pierwsze wrześniowe spotkanie z serii Małej Akademii Miejskiej, w którym zaplanowano warsztaty o nietoperzach oraz zajęcia kreatywne nt. sztuki miejskiej i ogrodnictwa.Z końcem wakacji aktorzy Wolskiego Centrum Kultury przenoszą się z plenerowej sceny Wola Fun Parku do środka centrum handlowego, gdzie podobnie jak w zeszłym sezonie będą bawić najmłodszych klientów interaktywnymi przedstawieniami teatralnymi. Tematem pierwszego powakacyjnego spotkania będą owady. Na potrzeby spektaklu zaprojektowano bogatą scenografię oraz piękną oprawę muzyczną. „Co w trawie piszczy, czyli piękny świat owadów” to przedstawienie pełne humorystycznych wierszyków i fraszek, które zapewniają świetną zabawę połączoną ze zdobywaniem wiedzy nt. świata owadów. Dzieci dowiedzą się więcej na temat m.in. przepoczwarzającej się gąsienicy, pracowitych mrówek, pszczół i biedronki zwanej „bożą krówką”.

We wrześniu ruszają także kolejne spotkania w ramach cyklu „Mała Akademia Miejska”, organizowanego na terenie społecznego Ogrodu Wola. Program przygotowany dla małych Warszawiaków pomaga im zrozumieć i pokochać miasto, w którym mieszkają. Zajęcia łączą w sobie wiedzę na temat ekologii, przyrody, urbanistyki i sztuki. Pod okiem aktywistów miejskich dzieci oswajają przestrzeń, która ich na co dzień otacza, rozwijają zainteresowania i spełniają się kreatywnie.

W środę, 4 września najmłodszych czeka spotkanie z nietoperzami. Celem warsztatów jest pozbycie się strachu do tych pożytecznych zwierząt i poznanie tajemnic ich zwyczajów. Zajęcia o nocnych gościach będą pierwszymi z trzech spotkań, na których dzieci dowiedzą się kto, oprócz ludzi, mieszka w mieście i jak żyć w zgodzie z naszymi zwierzęcymi sąsiadami.

Fani plastycznych wyzwań będą mogli spróbować swoich sił na trójetapowych warsztatach pod szyldem (Nie)złe bazgroły. Podczas zajęć prowadzący wyjaśni czym właściwie jest graffiti i skąd się wzięło, a także zachęci najmłodszych do przygotowania własnych realizacji. Zaplanowano także spotkania, podczas których dzieci będą zastanawiać się nad rolą sztuki w mieście. Celem Małej Akademii Miejskiej jest wychowanie świadomych mieszkańców, dzięki którym miasta staną się przyjaźniejsze, czystsze i po prostu lepsze – a wszystko to za pomocą dobrej zabawy.

Przedstawienie teatralne organizowane we współpracy z Wolskim Centrum Kultury odbędzie się w sobotę, 7 września w godzinach od 12:00 do 16:00. Profesjonalna scena stanie na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.

 

Harmonogram zajęć w Ogrodzie Wola

Soboty i niedziele o godzinie 12:30, środy o godzinie 16:00

4 września – Małe domki, wielkie korzyści: Nocni goście

7 września – Bezpieczne miasto

11 września – Małe domki, wielkie korzyści: Mali goście

14 września – (Nie)złe bazgroły cz. 1

15 września – Widok na miasto

18 września – Małe domki, wielkie korzyści: Podziemni goście

21 września – (Nie)złe bazgroły cz. 2

22 września – Sztuka miejska

25 września – Lodówka w doniczce

28 września – (Nie)złe bazgroły cz. 3

 

Aktualny program znajduje się na stronie www.ogrodwola.pl i na

https://www.facebook.com/pg/ogrodwolaFacebook Comments

Dodaj komentarz