Wsiądź do tramwaju różnorodności

Wiesz jak to jest nie widzieć lub nie mówić? Spotykasz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową i zastanawiasz się, jak one radzą sobie w codziennym życiu? W najbliższą niedzielę, 17 marca Tramwaje Warszawskie odpowiedzą na te pytania.

 

W Tramwaju Różnorodności nie tylko będzie można wysłuchać historii ludzi, którzy na co dzień żyją z niepełnosprawnością. Doświadczymy na chwilę ich codzienności.

Naucz się języka migowego lub spróbuj wsiąść na wózku do tramwaju!

Pierwszy kurs tramwaju rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu G. Narutowicza. Robert Zarzecki, który jest osobą niewidomą, opowie pasażerom jak porusza się po mieście mając do dyspozycji tylko słuch i mowę. Na wszystkich chętnych będą czekały specjalne opaski, dzięki którym przeniosą się w świat bez obrazów.

Drugi kurs
rozpocznie się o godzinie 13.30, a podczas niego każdy chętny nauczy się języka migowego. Godzinną lekcję poprowadzą Konrad Kozłowski i Agnieszka Szeliga z Fundacji Kultura Bez Barier. Jak osoby głuche dogadują się z osobami, które nie znają języka migowego? Jak komunikują, że są w niebezpieczeństwie? Jak wyrażają emocje, jeśli nie mogą krzyczeć?

Ostatni kurs wyruszy o godzinie 15.00, a przed odjazdem każdy z pasażerów będzie mógł spróbować dostać się do tramwaju na wózku inwalidzkim. Podczas podróży, o codziennym życiu osoby niepełnosprawnej ruchowo, opowie Iza Sopalska-Rybak, autorka projektu Kulawa Warszawa, rugbystka wyróżniona w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Trasa Tramwaju Różnorodności:

Pl. G. Narutowicza – Grójecka – pl. A. Zawiszy –  Dw. Centralny – Centrum – most St. A. Poniatowskiego – Rondo J. Waszyngtona – Al. Zieleniecka – Dw. Wileński – Park Praski – most Śląsko – Dąbrowski –  Metro Ratusz Arsenał – Metro Świętokrzyska – Centrum – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – pl. G. Narutowicza.

Kolejne odjazdy tramwaju z pl. G. Narutowicza o godzinach: 12.00, 13.30; 15.00.

Przejazd jest bezpłatny.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz