Za nami Warszawa Business Run 2019 – charytatywny bieg pomoże 9 osobom

Godzina i 14 minut wystarczyło najszybszej sztafecie na pokonanie dystansu 5×4 km podczas szóstej edycji charytatywnej sztafety Warszawa Business Run 2019. Dochód z biegu, który odbył się w niedzielę na terenie Służewca Biznesowego, pomoże dziewięciu beneficjentom Fundacji Poland Business Run w woj. mazowieckiego. 

Event był częścią ogólnopolskiego biegu Poland Business Run, w którym w tym roku w całym kraju wzięła udział rekordowa liczba ponad 27 tys. biegaczy. Sztafeta od początku istnienia ma charakter charytatywny i pomaga “stawiać na nogi” osoby z niepełnosprawnością ruchową. 

– Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo niesprzyjającej pogody, po raz kolejny mogliśmy liczyć na biegaczy ze stolicy. Dzięki warszawiakom zebraliśmy ponad 330 tysięcy złotych na pomoc dla osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Z opłat startowych wpłynęło 309 420 zł, a 20 758 zł z dobrowolnych wpłat w ramach akcji “Pomagam Bardziej” – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, główny organizator imprezy.

Bieg wystartował o godz. 10:30 i ukończyło go 3762 uczestników z 4000 zapisanych. Każdy z zawodników 5-osobowych drużyn musiał pokonać taką samą pętlę o długości 4 kilometrów. Start i meta zlokalizowane były na ulicy Domaniewskiej, a miasteczko biegowe na terenie Empark Business Park Warszawa, który był współorganizatorem wydarzenia.

Na miejscu pojawili się beneficjenci biegu – m.in. Inez Wrzesińska, która w wyniku wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy i niedowład kończyn, Joanna Szyłak, która straciła nogę w związku z przebytą chorobą nowotworową oraz Adam Fierasiewicz, któremu przez wypadek komunikacyjny amputowano nogi. 

– Nasza Fundacja od lat organizuje biegi, żeby pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową. O tym, że takie wsparcie jest potrzebne, wnioskujemy z ilości próśb o dofinansowanie, które do nas spływają – mówi Klaudia Kaniewska, koordynator Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run. – Z przyjemnością informujemy, że beneficjenci z Mazowsza otrzymają dofinansowanie do 5 protez, 8 turnusów rehabilitacyjnych oraz wózka aktywnego i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Poland Business Run! 

Choć impreza miała charakter charytatywny, na trasie nie zabrakło walki z własnymi słabościami i sportowej rywalizacji. Wśród uczestników biegu znaleźli się doświadczeni biegacze, jak i osoby, dla których Warszawa Business Run był pierwszym tego typu startem. Wszystkim udało się jednak (mimo niesprzyjającej pogody) pokonać wyznaczoną trasę. Najlepszy czas uzyskał jeden z zawodników sztafety Not Today JLL! – na mecie pojawił się po 10 minutach i 56 sekundach.

Pierwsze miejsce zajął team Live Well at Citi 1 – CitiFX Pulse Masters w składzie: Tomek Kumor, Marcin Szyszkowski, Krzysztof Korol, Patrycjusz Wójcik oraz Piotr Szrajner. Druga na mecie pojawiła się drużyna Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a podium zamknęła sztafeta Santander 25 – Kompletni Amatorzy.

Organizatorem biegu Warszawa Business Run 2019 była Fundacja Poland Business Run, lokalnie wspierana przez Goldman Sachs, DPS Software, Immofinanz i Galerię Mokotów. Wśród sponsorów wydarzenia były firmy takie jak Standard Chartered, Citi Handlowy oraz Galeria Mokotów.

W całej Polsce w biegu wzięło udział 27 253 biegaczy. Na pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową zabrano dzięki nim niemal 2,3 miliona złotych, które trafią do ponad 60 beneficjentów Fundacji Poland Business Run. 

Więcej informacji: www.polandbusinessrun.plFacebook Comments

Dodaj komentarz