Zadbaj o siebie – bezpłatne badania mammograficzne w Wola Parku

Kolejna odsłona cyklu „MY, Kobiety” po raz kolejny zagości w Wola Parku. Już 14 października będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Celem projektu jest motywowanie do regularnej kontroli swojego stanu zdrowia poprzez badania i ułatwienie konsultacji z lekarzami i specjalistami. 

W najbliższy poniedziałek, 14 października w Wola Parku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, skierowane do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. Mammografia to jedna z najbardziej skutecznych metod profilaktyki raka piersi. Niestety, bardzo często choroba jest zbyt późno diagnozowana – rak nie boli, a w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. 

Badania w Wola Parku zostaną wykonane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ, przez wyspecjalizowany i doświadczony personel medyczny LUX MED Diagnostyka. Są całkowicie bezpieczne. Do udziału w programie uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. 

Mammobus stanie przed wejściem do Wola Parku od strony ulicy Górczewskiej (przy sklepie C&A). Z bezpłatnego badania można skorzystać w godzinach od 08:00 do 17:00. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, ale aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania można zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. 

Facebook Comments

Dodaj komentarz