Zmieni się organizacja ruchu na Rosoła

W środę, 9 stycznia ok. godz. 13.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. J. Rosoła przy skrzyżowaniu z ul. F. Płaskowickiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na wschodnią jezdnię.


Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic F. Płaskowickiej i J. Rosoła. Ruch w ciągu ul. J. Rosoła zostanie skierowany na jezdnię wschodnią, na której kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nie będzie można skręcić w lewo z ul. J. Rosoła (jadąc od strony Lasu Kabackiego) w ul. F. Płaskowickiej. Z ul. F. Płaskowickiej będzie można wyjechać w prawo lub w lewo.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

źródło: infoulice.um.warszawa.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz