Zmieni się organizacja ruchu na ul. J. Rosoła

W piątek, 28 czerwca ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. J. Rosoła w rejonie skrzyżowania z ul. F. Płaskowickiej.

 
W rejonie skrzyżowania ulic J. Rosoła i F. Płaskowickiej trwają prace związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią wschodnią. W kolejnym etapie prac zostanie przełożony na jezdnię tymczasową wybudowaną po zachodniej stronie dawnego przebiegu ulicy.  Kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nadal nie będzie można skręcić w lewo z ul. J. Rosoła (jadąc od strony Lasu Kabackiego) w ul. F. Płaskowickiej. Z ul. F. Płaskowickiej będzie można natomiast wyjechać w prawo lub w lewo.
 

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Facebook Comments

Dodaj komentarz