Zmieni się organizacja ruchu na ul. M. Kasprzaka

Od piątku, 13 kwietnia od godz. 22.00 będzie zmieniana organizacja ruchu na ul. M. Kasprzaka w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i E. Zegadłowicza.


Obecnie ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. M. Kasprzaka pomiędzy ul. Skierniewicką a ul. E. Zegadłowicza odbywa się tymczasową jezdnię po południowej stronie ulicy. W weekend (wdrażanie zmian potrwa do niedzieli, 15 kwietnia do ok. godz. 16.00) ruch zostanie przeniesiony na północną jezdnię, na której będzie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Udrożniony zostanie skręt z ul. M. Kasprzaka (dla jadących od strony centrum) w ul. Rogalińską, a także wyjazd z tej ulicy. Podobnie będzie z wyjazdem z posesji przy ul. M. Kasprzaka 18/20. Natomiast jadący od strony Bemowa będą mogli skręcić w ul. Skierniewicką, ale nie będą mogli skręcić w ul. E. Zegadłowicza. Ta ostatnia ulica straci połączenie z ul. M. Kasprzaka (będzie można z niej wyjechać tylko na ul. Szarych Szeregów).

 

Ponadto, na ul. M. Kasprzaka trwają prace związane z budową szybu wydobywczego dla tarczy drążącej tunel metra w rejonie skrzyżowania z ul. Karolkową i budową nowego wiaduktu kolejowego – zwężone są obydwie jezdnie na odcinku pomiędzy ul. J. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia.

Utrudnienia związane są z budową wentylatorni metra. Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

Komunikacja: 

Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:

• 10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

• 44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.

The gallery was not found!

źródło: infoulice.um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz