ZUS nie wysyła mailem informacji o składkach

Niektórzy z klientów Zakładu Ubezpieczeń, w ostatnich dniach otrzymali wiadomości e-mail z informacją o braku opłaconych składek. ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami i przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych.

Fałszywe maile są wysyłane z adresów: kancelaria.zus@wp.pl, zus-skladki@wp.pl, zus._kontakt@wp.pl, ZUS@gov.pl zus_info@wp.pl. ZUS ostrzega, by nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W razie wątpliwości, najlepiej  skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

 

źródło: zus.pl

 Facebook Comments