13, 18 i 20 wracają na swoje stałe trasy

Tramwaje Warszawskie zakończyły prace remontowe na ul. Jagiellońskiej. Od poniedziałku 15 października do pętli Żerań FSO po nowych torach dojadą tramwaje linii 18 i 20.

Od poniedziałku 15 października, od początku kursowania, na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 13, 18 i 20 czyli:

13: CM. WOLSKI – … – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA;

18: PKP SŁUŻEWIEC – … – ŻERAŃ FSO;

20: BOERNEROWO – … – ŻERAŃ FSO.

Dla autobusów linii 509 przestaną obowiązywać dodatkowe przystanki wyznaczone na czas remontu. W niedzielę wieczorem tramwajarze zdemontują także rozjazd nakładkowy dzięki któremu „trzynastka” dojeżdżała do przystanku Platerówek – taki rozjazd umożliwia tramwajowi dwukierunkowemu zmianę kierunku jazdy. Dlatego w niedzielę od ok. godz. 20.00 tramwaje linii 13 będą jeździły tylko do pętli Ratuszowa ZOO.

W kilku etapach wymieniono tory między rondem S. Starzyńskiego a pętlą Żerań FSO. Roboty zaczęto od pełnej przebudowy na rondzie, które jest jednym z najbardziej ruchliwych węzłów tramwajowych w prawobrzeżnej części miasta. Na całej trasie ułożono ponad 10 km nowych szyn, uszczelniono dwa przejścia podziemne, wyremontowano trzy przejazdy drogowe przez tory, zbudowano nowe odwodnienie torowiska, a także zainstalowano sygnalizację z priorytetem dla tramwajów na pięciu skrzyżowaniach. W planach jest jeszcze wymiana słupów trakcyjnych, modernizacja przystanków i rekultywacja zieleni. Te prace nie będą miały wpływu na ruch tramwajów.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz