17-latek niszczył lusterka w zaparkowanych samochodach

Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę, który uszkodził lusterka w kilku zaparkowanych samochodach. Policjantów powiadomił świadek, którego zbudził dźwięk alarmu w samochodzie sąsiada. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna spowodował straty sięgające kilku tysięcy złotych. Teraz odpowie za zniszczenie mienia.

Późnym wieczorem funkcjonariusze przejeżdżali ulicą Księgarzy. W pewnym momencie zatrzymał ich mężczyzna i powiadomił, że na parkingu młody mężczyzna zdemolował kilka samochodów. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i na wysokości nr 9 zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez świadka. 17-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie młodego człowieka.

17-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze na razie ustalili właścicieli 3 samochodów, w których były uszkodzenia głównie powłoki lakierniczej. Trzech właścicieli już podało wartość strat. Policjanci ustalają pozostałych właścicieli uszkodzonych samochodów.

Po wytrzeźwieniu 20-letni Maciej P. usłyszał zarzuty za uszkodzenie mienia o wartości ponad 3 000 złotych. Mężczyzna będzie musiał naprawić wyrządzone szkody. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz