2 lutego pojedziemy aleją Polski Walczącej

W sobotę, 2 lutego, o godz. 11.00 al. Polski Walczącej zostanie udostępniona warszawiakom. Dzięki jej budowie mieszkańcy Czerniakowa i Siekierek zyskali wygodnie połączenie pomiędzy ul. Czerniakowską a Trasą Siekierkowską. Ulicą tą będą jeździły autobusy linii 168.

Aleja Polski Walczącej (w czasie budowy roboczo nazywana Czerniakowską bis) powstała na przedłużeniu ul. J. Nehru i łączy się z już wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej.

W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk”, powstała rezerwa na planowaną trasę tramwajową. Do czasu jej wybudowania będzie tu buspas.

Od niedzieli, 3 lutego, nową ulicą zaczną kursować autobusy linii 168. Nowa trasa będzie prowadziła:

168: SPARTAŃSKA – … – J. Gagarina – J. Nehru – al. Polski Walczącej – al. J. Becka – … – WITOLIN.

Wybudowane zostały również nowe przystanki. Sielce 03 będzie na ulicy J. Nehru, przed skrzyżowaniem ze Zwierzyniecką w kierunku al. J. Becka. Autobusy linii 168 będą zatrzymywały się „na żądanie” również na przystankach przy skrzyżowaniach al. Polski Walczącej z ulicą Grupy AK „Północ” i z Batalionu AK „Bałtyk” oraz jadąc w kierunku Czerniakowskiej na przystanku Małe Siekierki 04 przy skrzyżowaniu z al. J. Becka.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz