28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – będą zmiany w parkowaniu i ruchu

W niedzielę 12 stycznia, odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Punktem centralnym wydarzenia będzie pl. Bankowy, a także po raz pierwszy pl. Teatralny, z którego wyruszy Bieg „Policz się z cukrzycą”. Budowa scen związana będzie ze zmianami w parkowaniu i ruchu.

W przeddzień finału, w sobotę 11 stycznia, już po raz 14. ochotnicy pobiegną ulicami Warszawy. Motywem przewodnim biegu będzie hasło „Policz się z cukrzycą”. Zostanie wytyczona nowa trasa biegu, prowadząca m.in. Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską, pl. Powstańców Warszawy, Jasną, Mazowiecką i pl. marsz. J. Piłsudskiego. Start i meta biegu będą zlokalizowane na pl. Teatralnym, 5-kilometrowy dystans pozostanie jednak bez zmian.
 
Organizacja biegu i finału WOŚP wiąże się z wprowadzeniem zmian w parkowaniu oraz ruchu drogowym. Od 2 do 16 stycznia zamknięty jest parking na pl. Teatralnym. Od 5 do 16 stycznia niedostępne są także miejsca parkingowe na pl. Bankowym. Równocześnie wyłączona z ruchu pozostają: jezdnia łącząca plac z ul. Elektoralną oraz jezdnia po południowej stronie placu (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) – nie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Od 5 stycznia przywrócone zostało natomiast połączenie ulic Przechodniej i Elektoralnej. 
 
Od 8 stycznia wyłączone z parkowania będą miejsca wzdłuż budynku Ratusza m.st. Warszawy. 
Ponadto w dniu finału, tzn. 12 stycznia w godz. 10.00 – 24.00, zamknięty będzie pl. Bankowy i ul. Marszałkowska na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej).
 
 
źródło: infoulice.um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz