30 września dzień otwarty na stacji C7

Budowana stacja Młynów II linii metra nie będzie miała dla warszawiaków żadnych tajemnic. W niedzielę, 30 września, w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na dzień otwarty na stacji C7 budowanej pod ul. Górczewską, pomiędzy wiaduktem linii kolejowej a ul. Syreny.

Kolejna stacja, rozbudowywanej II linii metra, otworzy swoje podwoje dla warszawiaków. Tym razem goście będą mogli zobaczyć jedną ze stacji wolskiego odcinka podziemnej kolei, tj. stację C7 Młynów.

Dzień otwarty na stacji budowanej pod ul. Górczewską, pomiędzy wiaduktem linii kolejowej a ul. Syreny, potrwa od godz. 11.00 do 15.00. Zwiedzający zejdą – zbudowanym w stanie surowym wejściem – na poziom -1, czyli na antresolę, a potem na poziom -2, czyli poziom techniczny. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, który można znaleźć tutaj.

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

Wejście na teren stacji będzie od strony ul. Syreny. Zwiedzający będą się poruszać w zorganizowanych grupach. Ze względu na etap budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach. 

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:

  • kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz