74-latek od 4 lat znęcał się nad żoną

Cztery razy w tygodniu 74-letni mieszkaniec Targówka jest zobowiązany stawiać się na dozór Policji do miejscowego komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po niepokojącym zgłoszeniu od jego żony. 74-latek od ponad 4 lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. 

Policjanci z Targówka zatrzymali 74-latka po tym, jak jego żona zgłosiła, że mężczyzna się nad nią znęca. Kobieta wyznała, że mąż groził jej pozbawieniem życia. Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe w trakcie których szarpał zgłaszającą, popychał, wyzywał i poniżał. Kobieta wyznała również, że taka sytuacja trwa od ponad 4 lat i boi się, że mąż w końcu spełni swoje groźby.

Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny.

74-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad osobą najbliższą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policji i zobowiązał go do zgłaszania się w miejscowym komisariacie cztery razy w tygodniu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy.

Całe szczęście coraz więcej ofiar przemocy domowej szuka dla siebie pomocy i wie do kogo się po nią zwrócić. Domowi oprawcy nie mogą zaś czuć się bezkarni myśląc, że przestępstwo „czterech ścian” pozostanie tylko rodzinną tajemnicą.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz