Alarm bombowy na Wawrze

Policjanci z Wawra zatrzymali mężczyznę, który wykonał telefon i powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku firmy. Został zatrzymany krótko po zgłoszeniu. Tłumaczył, że oglądał wiele filmów kryminalnych i postanowił sprawdzić, jak to jest, kiedy podobne rzeczy dzieją się w rzeczywistości. 35-letni Piotr P. usłyszał zarzut i teraz poniesie odpowiedzialność za swój czyn.

Policjanci z komisariatu w Wawrze zostali powiadomieni o alarmie bombowym wywołanym przez kogoś, kto zatelefonował do firmy i powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego.

W budynku było kilka osób, w pierwszej kolejności zapewniono im bezpieczeństwo i sprawdzono, czy faktycznie istnieje jakieś zagrożenie. Bardzo szybko okazało się, że był to fałszywy alarm.

Kryminalni od razu podjęli działania, które miały na celu ustalenie, kto wykonał telefon i powiadomił o nieistniejącym zagrożeniu. Niedługo później policjanci dotarli do podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany. Jak tłumaczył, oglądał wiele filmów kryminalnych, w których widział takie przypadki i chciał sprawdzić, jak to jest, kiedy coś podobnego dzieje się w rzeczywistości.

35-letni Piotr P. usłyszał zarzut z art. 224a Kodeksu Karnego. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz