Będą biegi, zgromadzenia i utrudnienia w komunikacji

W sobotę 13 października w Rembertowie wystartuje impreza RUNBERTÓW – dla Niepodległej, a w niedzielę 14 października ulicami Wawra pobiegną uczestnicy Biegu z Radością. Również na sobotę zgłoszono zgromadzenie publiczne na pl. Krasińskich. Będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Pobiegną w Rembertowie

W sobotę, 13 października o godz. 12.15 wystartuje bieg RUNBERTÓW – dla Niepodległej na dystansie 5 kilometrów. Start i meta będą na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej przy al. gen. A. Chruściela „Montera” 103, a trasa biegu prowadzić będzie ulicami: al. gen. A. Chruściela „Montera”, Bombardierów, Zawodowa, Kadrowa, Magenta, Listonoszy, Kamasznicza, Jerzego, Pacholęca, Kadrowa i dalej w kierunku al. gen. A. Chruściela „Montera” i mety.

Z tego powodu w godz. 11.30 – 13.00 mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, a autobusy linii 115, 143, 196 oraz 199 mogą zostać skierowane na trasy zastępcze – decyzję o tym będzie podejmował na bieżąco Dyżurny Ruchu ZTM. Na ewentualnych trasach objazdowych wszystkie napotkane przystanki obowiązują jako „na żądanie”.

Bieg z Radością

W niedzielę 14 października na starcie staną uczestnicy Biegu z Radością. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać od godz. 8.30 do 12.30. Autobusy linii 213 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

  • w kierunku krańca BŁOTA: od skrzyżowania ulic Mrówcza/ulica bez nazwy: ulica bez nazwy – Patriotów (jezdnia zachodnia) – rondo Zaremby – Izbicka i dalej swoją trasą podstawową,
  • w kierunku krańca GOCŁAW: od ronda Zaremby: Patriotów (jezdnia zachodnia) – Odeska – Mrówcza i dalej swoja trasą podstawową.

Ponadto, na pewien czas może zostać zablokowany przejazd ul. Panny Wodnej. W tej sytuacji autobusy 161 oraz 219 zostaną skierowane na trasy zastępcze najbliższymi ulicami.

Zgromadzenie publiczne

Na sobotę 13 października zgłoszono również zgromadzenie publiczne na pl. Krasińskich, które potrwa od godz. 13.00 do 17.00. Jeśli będą utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 116, 178, 180, 503 i 518, zostaną one skierowane na objazdy:

  • 116, 178, 503, 518 w kierunku Chomiczówka, Konwiktorska, Nowodwory: od skrzyżowania ul. Senatorska/Moliera: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoją trasą;
  • 116, 178, 503, 518 kierunku Wilanów, PKP Ursus/Skorosze, Natolin Płn., Pl. Trzech Krzyży: od skrzyżowania ul. Bonifraterska/Świętojerska: Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Wierzbowa i dalej swoją trasą.
  • 180 w kierunku Chomiczówka: od skrzyżowania ul. Senatorska/Moliera: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Nowolipki- Zamenhofa – Anielewicza i dalej swoją trasą.
  • 180 w kierunku Wilanów: od skrzyżowania ul. Anielewicza/Andersa: Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Wierzbowa i dalej swoją trasą.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz