Biletomat w każdym tramwaju

Biletomaty są już w każdym tramwaju. Tramwaje Warszawskie zamontowały urządzenia do sprzedaży biletów we wszystkich pojazdach.

Tramwaje Warszawskie we współpracy z Mennicą Polską zainstalowały we wszystkich warszawskich tramwajach biletomaty pozwalające kupić bilety przy użyciu kart płatniczych oraz innych rodzajów płatności – BLIK, zbliżeniowych. Wszystkie automaty do zakupu biletów są ujednolicone i w każdym tramwaju znajdziemy taki sam biletomat. Montaż nowych urządzeń trwał od marca do września.

Szczegóły

Tramwaje Warszawskie podpisały z Mennicą Polską umowę na leasing co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 178 urządzeń, które znajdą się w nowo zakupionych tramwajach. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, opiewa na kwotę prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.  Montaż wszystkich biletomatów, zgodnie z umową, właśnie się zakończył.

Lubimy płacić kartą

 Aż 58 proc. Polaków ma kartę płatniczą, a odsetek ten wzrasta znacznie jeżeli uwzględnimy mieszkańców dużych miast (powyżej 500 tys.), gdzie karty debetowe czy kredytowe ma aż 75 procent mieszkańców. Z badań przeprowadzonych przez Maison&Partners na zlecenie Mastercard wynika, że aż 61 procent Polaków chce móc płacić kartą wszędzie. Z badań wynika także, że wśród miejsc, gdzie płatności kartą wciąż są trudno dostępne, ankietowani wskazali m.in. transport publiczny.

źródło: ztm.waw.plFacebook Comments

Dodaj komentarz