Budowa metra na Bródnie – spotkania informacyjne

Za nieco ponad trzy tygodnie budowa metra na Bródnie wkroczy w swój zasadniczy etap. Elementem przygotowań do rozpoczęcia tych prac jest również kampania skierowana do mieszkańców osiedla. Jej częścią są spotkania informacyjne. Pierwsze z nich odbędzie się we wtorek, 22 stycznia.

Proces wytyczania objazdów i wdrażania zmian poprzedza duża akcja informacyjna. Oprócz plakatów, broszur i informatorów na przystankach są to również spotkania z mieszkańcami. W najbliższym czasie odbędą się dwa. Pierwsze z nich poświęcone zmianom wprowadzanym w rejonie przyszłej stacji „Bródno”, a drugie dotyczące okolic stacji „Kondratowicza” i „Zacisze” – mówi Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Spotkanie dotyczące prac związanych z budową stacji „Bródno” odbędzie się we wtorek, 22 styczna, w Szkole Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów przy ul. Turmonckiej 2. Drugie poświęcone zmianom towarzyszącym budowie stacji „Zacisze” i „Kondratowicza” odbędzie się w czwartek, 24 stycznia. Oba potrwają od godz. 18.00 do ok. 20.00.

Spotkania z mieszkańcami to jeden z elementów kampanii informacyjnej. Warszawiacy będą mogli zapoznać się ze szczegółami wprowadzonych zmian z materiałów znajdujących się w urzędzie dzielnicy Targówek, domach kultury, bibliotekach, ośrodkach sportu i rekreacji. Materiały informacyjne dotyczące zamknięć pojawią się także na klatkach schodowych bloków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji. Będą też w internecie: na miejskiej stronie www.um.warszawa.pl, Metra Warszawskiego (www.metro.waw.pl) oraz Zarządu Transportu Miejskiego (www.ztm.waw.pl). Przygotowana została również kampania informacyjna dotyczącą zmian w komunikacji miejskiej. Na przystankach w tygodniu poprzedzającym zmiany, jak również tydzień po ich wprowadzeniu obecni będą informatorzy, a w autobusach i tramwajach kursujących na Bródnie pojawią się ulotki i specjalne podwieszki informacyjne. W pobliżu przyszłego placu budowy w tym czasie stanie także punkt informacyjny. Informacje o zmianach publikowane będą również w lokalnych mediach, a także za pośrednictwem portali społecznościowych.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz