Chcieli tysiąc złotych za zwrócenie skradzionych rzeczy

W policyjna zasadzkę wpadło dwóch mężczyzn, ojciec z synem, którzy podejrzani są o żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Szybkie działania funkcjonariuszy z Bemowa doprowadziły do ich zatrzymania oraz odzyskania mienia. Obywatele Ukrainy już usłyszeli zarzuty. żądania korzyści majątkowej. W zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy grozi kara do 2 lat więzienia.

Do policjantów z komisariatu na Bemowie zgłosiły się pokrzywdzone, które zawiadomiły o tym, że kiedy były w klubie, utraciły telefon komórkowy oraz inne rzeczy. Dodały, że niedługo po tym zadzwonił do jednej z nich mężczyzna i poinformował, że ma telefon komórkowy oraz inne rzeczy i odda je, jeśli otrzyma w zamian tysiąc zł. Policjanci od razu podjęli działania i zorganizowali zasadzkę. W umówione wcześniej miejsce przyszło dwóch mężczyzn, jak się później okazało ojciec z synem. Mieli oni przy sobie telefon komórkowy oraz pozostałe rzeczy stanowiące własność kobiet. Obaj mężczyźni w wieku 20 i 42 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu.

Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanym zarzut żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy mniejszej wagi za co grozi kara do 2 lat więzienia.

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz