Czterokrotnie zatrzymywany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

32-latek skradzionym samochodem uciekał przed policjantami. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, staranował policyjny radiowóz i próbował uciekać pieszo, jednak został zatrzymany. Badanie trzeźwości zatrzymanego wykazało 1,5 promila alkoholu. Kierowca opla miał już zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i czterokrotnie zatrzymywany był za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Był również poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego. 

Mimo apeli policjantów o nie wsiadanie do pojazdów w stanie nietrzeźwości, wielu kierowców nic sobie z tego nie robi, narażający tym samym życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekend po pościgu ulicami Starych Babic i Bielan zatrzymany został 32-letni kierowca Opla. Kierowca kilka godzin wcześniej przywłaszczył kluczyki od pojazdu swojej znajomej i mając ponad 1,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu.

Mężczyzna mimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej w Starych Babicach. Uciekając, staranował radiowóz, a następnie zaczął uciekać pieszo. Na ulicy Broniewskiego, na warszawskich Bielanach został zatrzymany przez bielańskich mundurowych.

32-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kilka ostatnich lat spędził w zakładzie karnym. Mężczyzna już czterokrotnie zatrzymywany był za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Mszczonowie oraz Sąd Rejonowy w Żyrardowie celem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, gdzie ma odbyć wcześniej zasądzoną karę.

Kierowca Opla już usłyszał 4 zarzuty. 32-latek odpowie za zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych poprzez taranowanie i spychanie radiowozu, czym spowodował straty sięgające w mieniu Skarbu Państwa w wysokości 6 500 złotych i nie zatrzymanie się do kontroli. Ponadto odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc prawomocnie skazanym wyrokiem sądu z 2012 roku przez Sąd w Żyrardowie. Mężczyzna odpowie również za kradzież pojazdu o wartości prawie 16 000 złotych, którego dopuścił się działając w warunkach recydywy.

Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy

źródło: policja.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz