DANUTA W. – monodram Krystyny Jandy | premiera online

W ramach akcji #zostańwdomu, #zostańwpolonii,  Teatr Polonia zaprasza na premierę rejestracji spektaklu DANUTA W. w reż. Janusza Zaorskiego.

Jednorazowy wyjątkowy pokaz monodramu Krystyny Jandy odbędzie się w wielkanocny poniedziałek, 13 kwietnia o godz. 18:00 poprzez premierę Facebook Live na fanpage’u Teatru Polonia oraz na Vimeo.

Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy MARZENIA 
I TAJEMNICE, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie w 2011 roku. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Wspomina wspaniałe chwile, ale też snuje refleksje o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

W roli Danuty Wałęsy oglądamy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem 
i spektaklem opowiadała tak: „Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności 
i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet”.Facebook Comments