Do 30 września trzeba przedłużyć ważność e-hologramu

Dobiega końca sezon wakacyjny i urlopowy. Warto pamiętać o przedłużeniu uprawnień do ulg na przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym. 

Pasażerowie, którym w dalszym ciągu przysługuje prawo do korzystania z Biletów Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka powinni przedłużyć ważność swojego e-hologramu. Jego termin ważności kończy się 30 września 2018 roku.

Uprawnienia można przedłużyć w automatach biletowych, a cała procedura trwa bardzo krótko. Wystarczy włożyć kartę do kieszeni urządzenia – pojawi się ekran informujący o ilości dni pozostałych do końca ważności uprawnień, następnie wybrać opcję „przedłuż e-hologram” i postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Można to także zrobić na podstawie stosownych dokumentów w Punktach Obsługi Pasażerów lub Wydziałach Obsługi Mieszkańców.

Przypominamy również, że uczniowie warszawskich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniowie mieszkający na terenie Warszawy, ale uczący się w szkołach podstawowych (klasach gimnazjalnych) poza stolicą mogą bezpłatnie podróżować WTP na podstawie Karty Ucznia. Rodzice uczniów mieszkających w Warszawie i uczęszczających do warszawskich szkół, którzy jeszcze nie mają dokumentu powinni złożyć wnioski w szkołach. Rodzice dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy, a uczęszczają do szkół poza miastem, Kartę Ucznia mogą wyrobić w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów.

Uprawnienia dzieci z rodzin, w których jest troje lub więcej dzieci wygasają 30 września. Można je przedłużyć w jednym z POP-ów ZTM.

źródło: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz