FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH

29-30 września w godz. 12:00-18:00 empik Arkadia zaprasza na FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH.

Premiery i nowości, hity sezonu i absolutne klasyki – setki planszówek będzie można poznać, obejrzeć i przetestować uczestnicząc w niejednej rozgrywce podczas Festiwalu Gier Planszowych 2018!

W prezentacjach wezmą udział wydawcy gier oraz eksperci. Próbne partie będzie więc można rozegrać z osobami, które nie tylko świetnie znają reguły, ale też potrafią je wyjaśnić w teorii i zaprezentować w praktyce, przeprowadzając debiutantów bezpiecznie i komfortowo przez gąszcz zasad i zasadzek.

Gry planszowe to fantastyczna zabawa i świetny trening dla umysłu. A przede wszystkim – interakcje z innymi osobami, wspólne przeżywanie emocji i spędzanie czasu w dobrym towarzystwie. Na prezentacje można wybrać się samemu, z partnerem, przyjaciółmi lub całą rodziną. Nie mają znaczenie wiek i upodobania. Gier jest tak wiele i są tak różne, że znajdzie się odpowiednia dla każdego. Wystarczy przyjść i poszukać.

Do wspólnej zabawy zapraszają empik oraz wydawcy gier planszowych: FoxGames, Trefl, Rebel,  Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Egmont, Winning Moves, Granna, Mattel, Tactic, Portal Games, Hipokampus, MDR Dystrybucja i CzuCzu.

FILIP MIŁUŃSKI, ADAM KWAPIŃSKI, MICHAŁ HERMAN WSZYSTKO O PLANSZÓWKACH

29 września, godz. 16:00, empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82

Filip Miłuński, Adam Kwapiński i Michał Herman – eksperci w dziedzinie planszówek – w pierwszym dniu Festiwalu Gier Planszowych 2018 opowiedzą o fenomenie gier bez prądu, wyjaśnią, dlaczego niektóre planszówki nie posiadają plansz i jak w nie wtedy grać, jak szukać gry dla siebie i najbliższych i dlaczego warto poświęcać czas na zabawę pionkami, kostkami, kartami oraz żetonami.

Filip Miłuński, dyrektor kreatywny wydawnictwa Lucky Duck Games, twórca gier planszowych, zadebiutował w 2008 r. grą „Mali powstańcy” i od tego czasu zaprojektował m.in. „CV”, „Słowo Stwory”, „Capital” i wiele innych, w sumie ok. 30 tytułów. Adam Kwapiński również projektuje i wydaje gry planszowe, stworzył m.in. rozbudowane światy „Lords of Hellas” i „Nemesis”. Michał Herman od lat zajmuje się popularyzowaniem gier planszowych, wcześniej jako redaktor wydawniczy w firmie Granna, obecnie – redaktor prowadzący w wydawnictwie FoxGames.

 
Facebook Comments

Dodaj komentarz