Finałowy turniej Rugby na Wózkach

Już niebawem poznamy mistrza Polski w Rugby na Wózkach. Turniej finałowy zostanie rozegrany w najbliższy weekend, 31 sierpnia – 2 września, w hali widowisko-sportowej Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Zapraszamy.

W turnieju weźmie udział 12 najlepszych drużyn z całego kraju. Rywalizacja rozpocznie się w piątek,  31 sierpnia o godzinie 10.00. A mecz finałowy zostanie rozegrany w niedzielę, 2 września o godzinie 14.20.

Rugby na wózkach jest jedną z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach inwalidzkich. Powstało jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego, a od 2000 roku stało się oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski dyscyplina dotarła w 1997 roku, a rozgrywki ligowe organizowane są od 2001 roku.

Stanowi mieszankę kilku dyscyplin sportowych: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. W grze biorą udział dwie drużyny po czterech zawodników, a punkty zdobywa się przejeżdżając przez bramkę z piłką.

Zapraszamy do kibicowania. Emocji i walki nie zabraknie.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/PolskaLigaRugbynaWozkach

 

 
Facebook Comments

Dodaj komentarz