Gwiazdkowe spotkanie w ogrodzie zoologicznym

Już w najbliższy piątek, 20 grudnia, warszawskie zoo zaprasza na spotkanie „Gwiazdka z gwiazdami”, czyli mieszkańcami miejskiego ogrodu zoologicznego. Na gości i zwierzaki czeka moc niespodzianek i świątecznych prezentów.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.30 przy wybiegu pawianów, gdzie będzie można zobaczyć jak szybko małpy rozbierają choinkę z przysmaków. Od godz. 10.00 do 13.30 wydarzenie przeniesie się do Ptaszarni, gdzie razem z Mikołajem goście będą wspólnie dekorować choinkę drewnianymi bombkami i śnieżynkami. Edukacyjne ozdoby przestawiają zagrożone gatunki zwierząt. Uczestnicy samodzielnie ozdobią bombkę z ulubionym zwierzakiem, napiszą na niej życzenia. 

Każdy, kto przygotuje choinkową dekorację i przyniesie ją do Ptaszarni w sobotę, 20 grudnia będzie mógł wziąć udział w konkursie. Bombki dla swoich zwierzęcych ulubieńców przygotują również: dr Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor stołecznego ogrodu zoologicznego, opiekunowie, a także przyjaciele zoo: Kayah, Czesław Mozil, Emilia Dankwa, a także Nela Mała Reporterka. Młoda podróżniczka zdradzi także, którego zwierzaka z warszawskiego zoo lubi najbardziej. 

O godz. 12.00 Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, w ramach kampanii #chronimyGINĄCEgatunki opowie o tym, jakie są kategorie zagrożenia zwierząt i co oznaczają, dlaczego wymierają niektóre gatunki oraz jak zwierzęta w zoo spędzają święta. 

Goście również będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w zdaniach i krzyżówkach z nagrodami.

O godz. 13.30 Mikołaj odwiedzi lemury katta, a o godz. 14.00 – goryle i szympansy, które przez cały rok bardzo starały się być grzeczne. Opiekunowie zwierząt przyozdobią świąteczne drzewka przysmakami.  

Każdy może zostać Mikołajem!
Zwierzaki z niecierpliwością czekają na prezenty. Każdy może zostać Mikołajem i przynieść dla zwierząt podarunki, które wrzuci do świątecznego kosza w Ptaszarni. 

Słonie – Erna, Buba, Fredzia i Leon będą zachwycone z przysmaków takich jak pestki dyni i słonecznika, suszone owoce (żurawina, rodzynki, morele, daktyle, figi) i orzeszki.

Małpki – kapucynki, sajmiri, lemury proszą o suszone owoce (żurawinę, rodzynki, morele, daktyle, figi) oraz mniejsze i większe kosze wiklinowe.

Drapieżniki – niedźwiedzie polarne (Grześ i Ali) oraz lwy (Sofia i Zeus) czekają na majonez, płatki śniadaniowe, bardzo duże maskotki, pościel, koce, piłki oraz węże ogrodowe. 

Przysmaki powinny być w oryginalnych opakowaniach, a przedmioty czyste – to bardzo ważne dla zdrowia zwierząt.  

Plan „ZOO Gwiazdka z gwiazdami”
godz. 09.30 – WYBIEG PAWIANÓW

Choinka z przysmakami i prezenty dla pawianów 

Godz. 10.00-13.30 – PTASZARNIA
•         spotkanie ze Mikołajem
•         opowieści dr. Andrzeja Kruszewicza – godz. 12.00
•         spotkanie z Nelą Małą Reporterką
•         zbiórka prezentów dla zwierzaków
•         dekorowanie choinki
•         zdobienie bombek ze zwierzakami 
•         kolorowanki bohaterów książki “Idziemy do ZOO. Poznaj i pokoloruj naszych mieszkańców.”
•         rozwiązanie konkursu na eko ozdobę choinkową ze zwierzakiem – godz. 13.00

Godz. 13.30 – DOMEK LEMURÓW KATTA
Choinka z przysmakami i prezenty dla lemurów 

Godz. 14.00 – PAWILON MAŁP CZŁEKOKSZTAŁTNYCH
Choinka z przysmakami i prezenty dla goryli i szympansów  

Do udziału w wydarzeniu upoważnia ważny bilet wstępu do warszawskiego zoo. Szczegóły dotyczące imprezy „ZOO Gwiazdka z gwiazdami” dostępne są tutaj

źródło: um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz