Handlował kradzionymi akcesoriami dziecięcymi

Wilanowscy kryminalni zatrzymali 36-latka podejrzanego o skupowanie przedmiotów pochodzących z kradzieży oraz 35-latka i jego 24-letnią wspólniczkę trudniących się kradzieżami markowych rzeczy. Łukasz K. i Klaudia S. dostarczali towar, a właściciel jednego z lombardów sprzedawał go u siebie w sklepie oraz na aukcjach internetowych. Funkcjonariusze odzyskali część rzeczy.

Kryminalni pracujący nad sprawą kradzieży i skupowania akcesoriów dziecięcych ustalili, że 35-letni właściciel jednego z warszawskich lombardów wystawia je na portalach aukcyjnych. Mężczyzna zaopatrywał się w towar u swojego o rok starszego znajomego oraz 24-latki. Para trudniła się kradzieżami zabawek, kocyków, śpiworków, pościeli, wkładek do wózków oraz innych rzeczy, które zbywała Robertowi P. Ten znając pochodzenie przedmiotów, sprzedawał je w lombardzie oraz w internecie. Interes kwitł do czasu, kiedy zlikwidowali go policjanci.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukań lombardu, mieszkań oraz garaży należących do podejrzanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli część rzeczy.

Łukasz K. i Klaudia S. usłyszeli zarzuty kradzieży towaru o wartości 70. 000 zł. Robert P. natomiast odpowie za paserstwo umyślne. Wszystkim grożą kary 5-letniego więzienia.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz