Interaktywne kino w Cinema City 4DX®

Od 8 listopada w Cinema City wystartował nowy edukacyjny projekt, w którym maksymalne kinowe przeżycia łączą się ze zdobywaniem wiedzy. W INTERAKTYWNYM KINIE 4DX® widzowie oprócz seansu rywalizują także w specjalnie przygotowanym quizie. Nauka poprzez zabawę to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży. 

Wyświetlanym w ramach projektu filmem będzie „Ekstremalna pogoda 4DX” z narracją Macieja Musiała. Jet to film krótkometrażowy, w 3D stworzony na zlecenie National Geographic. Podczas seansu widzowie zobaczą pracę badaczy i zwykłych ludzi, którzy odkrywają niesamowite połączenia między zjawiskami przyrody, takimi jak tornada, pożary czy topienie lodowców, aby zrozumieć efekt motyla i dostosować się do nieustannie zmieniającej się pogody. Ekstremalnym obrazom na ekranie towarzyszy technologia 4DX®, która oddziałuje na wszystkie zmysły – błyskawice, ruchy fotela, mocny wiatr, zapachy i woda sprawiają, że młodzi widzowie przeżywają emocje razem z bohaterami. To ważne, żeby uczestnicy uważnie oglądali film, ponieważ po seansie czeka ich interaktywny quiz nie tylko z tego co zapamiętali, ale też z wiedzy ogólnej i z zagadnień z zakresu ekologii. Dzięki wprowadzeniu rywalizacji uczniowie zapamiętują więcej informacji z filmu, uczą się aktywnego oglądania oraz analizy, przy okazji świetnie się bawiąc. Dla najlepiej odpowiadających przewidziane są nagrody.

Nauczyciele, dzięki kartom pracy przygotowanym przez Cinema City, będą mogli rozwinąć temat zmian klimatycznych również później podczas lekcji. Projekt skierowany jest do dzieci od 9 roku życia, a sam quiz został przygotowany w dwóch poziomach trudności, także dla młodzieży powyżej 14 lat.

Projekt edukacyjny będzie dostępny we wszystkich salach Verva 4DX® sieci Cinema City, w 6 kinach, m. in. w kinie Arkadia (Warszawa).  Seanse dla grup zorganizowanych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Podczas weekendowych poranków seans mogą obejrzeć klienci indywidualni.

Więcej informacji na: www.cinema-city.pl/interaktywne-kino-4dx.Facebook Comments

Dodaj komentarz