Jaśniej i bezpieczniej między Okopową a Jana Pawła II

Na odcinku między Okopową a Jana Pawła II jest jaśniej i bezpieczniej. Doświetlono chodnik i przejście dla pieszych.

W ramach przeprowadzanych prac wymieniono 14 latarni wzdłuż ulicy Stawki oraz zamontowano 10 nowych opraw parkowych.   27 nowoczesnych opraw LED, o ciepłej barwie światła zamontowanych na stalowych słupach, oświetla od końca sierpnia ulicę Stawki oraz chodnik zlokalizowany wzdłuż arterii.

Nad przejściem dla pieszych na ulicy Smoczej pojawiły się specjalne oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na „zebrze”, ale również w strefie dojścia do niej.

To kolejne przejście na mapie Warszawy, które zostało doświetlone. Dodatkowe, jasne i kontrastowe oświetlenie przejścia dla pieszych i dojścia do niego to jeden z priorytetów ZDM w ostatnich latach. W 2016 r. w ten sposób poprawiło się bezpieczeństwo na ponad 80 przejściach. W ciągu ostatniego roku doświetlono ponad 300 przejść dla pieszych. Do końca tego roku planowane jest przeprowadzenie prac na ponad 340 przejściach. Właściwe oświetlenie przejść  ma duży wpływ na bezpieczeństwo. Przy „zebrach” ustawiono nowe słupy oświetleniowe wraz z oprawami, a tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku.

źródło: zdm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz