Jeden kradł, drugi przechowywał auta

Policjanci  dotarli do posesji, gdzie była dziupla samochodowa. Na miejscu odnaleźli skradzioną w Niemczech mazdę oraz inne pojazdy, najprawdopodobniej również pochodzące z kradzieży z włamaniem, do tego zabezpieczyli tablice rejestracyjne oraz sprzęt mogący służyć do dokonywania przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadł podejrzewany o paserstwo, 48-letni Piotr Ś., a niedługo po nim 23-letni Krystian P., podejrzany o kradzież z włamaniem mazdy. 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową naszej komendy prowadzili ustalenia i sprawdzenia związane z kradzieżami z włamaniem samochodów, w szczególności marek japońskich, na podległym terenie. W wyniku czynności operacyjnych, ustaleń, sprawdzeń i obserwacji dotarli do posesji w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Funkcjonariusze podjęli obserwację pod wskazanym adresem. Najpierw policjanci stwierdzili, że w garażu znajduje się mazda warta 85 tysięcy złotych, najprawdopodobniej, zgodnie z wcześniejszymi informacjami operacyjnymi, poszukiwana, skradziona w Niemczech. Chwilę później, podczas kontroli i przeszukania posesji okazało się, że znajdują się na niej kolejne trzy samochody najprawdopodobniej również kradzione z przerobionymi polami numerycznymi.

Stróże prawa zabezpieczyli samochody, do tego tablice rejestracyjne i urządzenia, które mogą służyć do dokonywania kradzieży samochodów, zatrzymali  dwóch mężczyzn. 48-letni Piotr Ś. najprawdopodobniej przyjmował kradzione pojazdy na przechowanie, a 23-letni Krystian P. podejrzany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem mazdy w Dreźnie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 8-latkowi zarzutu paserstwa, a 23-latkowi kradzieży z włamaniem. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz