KAMIONKOWSKI PIKNIK PATRIOTYCZN

8 września 2018 (sobota) o godz. 14:00 odbędzie się KAMIONKOWSKI PIKNIK PATRIOTYCZNY
organizowany w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na częściowo zrewitalizowanym placu byłego bazaru „Rogatka”odbędą się warsztaty artystyczne (ceramika, quilling, gra terenowa uliczkami Kamionka, quiz wiedzy historycznej, gry i zabawy dla dzieci, będzie stoisko ratownictwa medycznego (pomiar ciśnienia), zabawy i animacje dla dzieci, także w języku angielskim.
Ponadto w programie: wystawy związane z historią Kamionka, stoisko Rady Osiedla Kamionek, stoiska artystyczne lokalnych twórców, sąsiedzka wymiana sadzonek, odbiór elektrośmieci. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Pan Tomasz Kucharski.

KAMIONKOWSKI PIKNIK PATRIOTYCZNY – PROGRAM

– warsztaty artystyczne: wykonanie symboli patriotycznych z ceramiki;
– przygotowanie kotylionów i orzełków metodą quillingu;
– gra miejska WOKÓŁ KAMIONKA (start godz. 15.00), zapisy karolina@cpk.art.pl lub przed startem
– Kamionek Milowy-projekt mający na celu wspieranie przedsiębiorczości rzemieślników i promocję obszaru Kamionka. Realizuje go zespół studentów z organizacji Enactus Uniwersytetu SWPS. Podczas pikniku dzięki Kamionkowski Milowemu będzie można poznać bliżej Kamionek i dowiedzieć się, czym zajmują się lokalne pracownie rzemieślnicze.

a) Unikatowe memory. Choć czasem mówi się o nich ginące, to być może bardziej wypada powiedzieć: unikatowe. Zawody rzemieślnicze zyskują na popularności, a niektórzy uważają wręcz, że przeżywają renesans. Czym zajmuje się drykier? Z czego powstaje pozłacana rama ? Jakich maszyn używa kaletnik ? Poznacie bliżej pracę rzemieślników. W odkrywaniu tajemnic pracowni pomogą Wam autorskie memory. Ich rozwiązanie nie powinno Wam zająć więcej niż 10 minut.

b) Kamionkowskie zagadki. Rodzinny quiz historyczny z nagrodami. Rozwiążcie przygotowane zagadki i sprawdźcie swoją wiedzę o naszej okolicy. Na wszystkich odważnych- tych małych i tych nieco większych- czekają niepodległościowe i warszawskie upominki. Do rozwiązywania quizu zapraszamy od godziny 14. Wyniki o godzinie 19:00.
————————————
godz. 18.00- “Kamionka słynne fabryki i jego mieszkańców wybryki” -przemysłowa przeszłość dzielnicy, przeplatająca się z historiami mieszkańców Kamionka – zabawnymi, wzruszającymi, tragicznymi oraz tragikomicznymi opowiedzianymi przez Jarosława Kaczorowskiego (Spacerologa Praskiego)
————————————
Ponadto w programie:
-pomysły i sugestie na nazwę DOMU SĄSIEDZKIEGO;
– animacje i gry dla dzieci;
– pokaz ratownictwa medycznego w tym bezpłatny pomiar ciśnienia;
– sąsiedzka wymiana roślin;
-14.00-16.00 odbiór elektrośmieci
– wystawy historyczne dotyczące Kamionka: Zakłady Przemysłowe Pragi Południe w służbie Wojska Polskiego 1918-1939″, Rewitalizacja Kamionka i Domy na Skaryszewskiej;
– stoiska Rady Osiedla Kamionek i lokalnych twórców;
– gry i zabawy w języku angielskim;
– godz. 19.30 – pokaz filmu „Zezowate szczęście”. Pokaz filmu realizowany dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach programu „100 działań na 100-lecie niepodległości”, na wniosek mieszkańców Pragi-Południe, we współpracy z Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe.
Facebook Comments

Dodaj komentarz