Kluczem francuskim uszkodził 10 samochodów

Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który uszkodził kluczem francuskim 10 samochodów, jakie napotkał na swojej drodze z pracy. Radosław T. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. 

Z ustaleń policjantów wynikało, że około 3:00 nad ranem 40-latek, który wracał z pracy do domu wyjął nagle ze swojej torby klucz francuski i bez powodu zaczął tłuc szyby, lusterka, reflektory i uderzać po karoseriach samochodów zaparkowanych przy ul. Czerniakowskiej. Hałas zbudził okolicznych mieszkańców oraz właścicieli uszkodzonych aut, którzy zawiadomili policjantów.

Mundurowi ustalili rysopis oraz ubiór podejrzanego i zatrzymali go kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca przestępstwa. 40-latek miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantom, że na co dzień jest hydraulikiem i ma dosyć swojej pracy. Dlatego też wpadł w złość i musiał się wyżyć na zaparkowanych samochodach.

Radosław T. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonych o uszkodzeniu 10 samochodów różnych marek. Podejrzany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia, za co sąd może go skazać nawet na 5 lat więzienia. Będzie też musiał zapłacić za wyrządzone szkody.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz