„Kobiety wiedzą, co robią” – wyjątkowe wydarzenie dla Pań

Blue City zaprasza na wydarzenie „Kobiety wiedzą, co robią”. Wezmą w nim udział: pisarki, blogerki, dziennikarki, trenerki, dietetyczki i psycholożki. To spotkanie o kobietach i dla kobiet. Dowiesz się na nim skąd brać siłę, jak pielęgnować pasje i dbać o siebie. 

Wydarzenie zaplanowano na 7 marca, w przeddzień Dnia Kobiet w godzinach 11:00-18:00 w Blue City. Organizatorami wydarzenia „Kobiety wiedzą, co robią” są: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Instytut Dobrego Życia. Wstęp jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Skąd czerpać siłę

Inspirujące mowy motywacyjne wygłoszą: Dorota Warakomska, dziennikarka i trenerka wystąpień publicznych, od lat działająca na rzecz różnorodności oraz Katarzyna Jaklewicz, kitesurferka, która pod marką “Dziewczyny, które kochają kitesurfing” od pięciu lat zachęca kobiety do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, ale przede wszystkim – do spełniania swoich marzeń.

Uczestnicy spotkania będą mogli przysłuchać się rozmowie felietonistek i autorek książek: Sylwii Chutnik, Karoliny Sulej oraz Doroty Warakomskiej. Natomiast o programach i ciekawych rozwiązaniach na rzecz kobiet proponowanych przez miasto opowie pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet Katarzyna Wilkołaska-Żuromska.

Zadbajmy o siebie

Podczas panelu „Moc Kobiet”, temat siły kobiet do stawiania czoła przeciwnościom losu poruszą Anna Osowska-Rembecka, pułkownik Służby Więziennej, kuratorka społeczna, wykładowczyni, współautorka przewodników dotyczących przemocy w domu i w pracy,  Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka i autorka książek oraz Joanna Mucha, posłanka na Sejm i członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.

Z kolei w cyklu „Osiędbanie” o tym, jak w codziennym zabieganiu nie zapomnieć o sobie, opowiedzą Basia Tworek, nauczycielka jogi i psycholożka, która prowadzi joga – bloga,  Radio Joga oraz jogowy kanał na YouTube, Justyna Kokoszenko-Blimsien, blogerka dziennikarka, założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien oraz dietetyczka i psychodietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Bądźmy eko 

Na koniec zaplanowano rozmowę o ekologii, w której udział weźmie Sylwia Majcher, autorka książek: „Gotuję, nie marnuję”, „Kuchnia zero waste po polsku”, „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzywania Zero Waste”, Urszula Mijakoska założycielka Instytutu Świadomego Rozwoju i Szkoły Diet Coachingu, Katarzyna Wikołaska-Żuromska, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet oraz Mira Klepacka, która współtworzy Foodową agencję doradczą w duchu less waste, Eco – Hello Food oraz markę produkcyjną Old Friends Kimchi.

Odbędzie się też warsztat przygotowywania ekologicznych środków czystości. W przerwach między poszczególnymi panelami będzie można wziąć udział w zajęciach jogi i nauczyć się podstawowych ćwiczeń rozluźniających, które można wykonywać zarówno  w domu, jak i w pracy.

Wstęp jest bezpłatny. Osoby, które zarejestrują się pod adresem: http://bilety.cojestgrane24.pl/dzienkobietBLUECITY#/lp otrzymają specjalny bonus.

Szczegółowy program jest dostępny na:  https://www.facebook.com/events/183417386275103/

 Facebook Comments