Kolizja podczas pościgu

Policjanci z Woli podęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 32-latek kierował po alkoholu i miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, do tego podczas pościgu spowodował kolizje drogową. Filip K. już usłyszał zarzuty.

Około 1.00 w nocy policjanci z wolskiej patrolówki podjęli pościg za kierującym nissanem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący,  mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, których użyli policjanci, nadal uciekał wolskimi ulicami i spowodował kolizję drogow, uderzając w inny zaparkowany pojazd, łamiąc przy tym inne przepisy prawa o ruchu drogowym. Gdy zatrzymał pojazd funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go.

32-latek trafił do wolskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenia pojazdu będą w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz