Konkurs „Stwórz grę i wskocz na półkę w Empiku”

Już tylko do 13 grudnia przyjmowane są pomysły na grę planszową w drugiej edycji konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę w Empiku”, którego główną nagrodą jest wydanie i wprowadzenie do sprzedaży zaprojektowanej przez uczestnika planszówki. W salonach Empik w całej Polsce dostępna jest już laureatka z ubiegłego roku. Rodzinna gra przygodowa „Wyścig balonów” autorstwa Grzegorza Buźniaka zbiera świetne recenzje i jest jednym z tegorocznych hitów sprzedaży.

Aż 21% Polaków* gra w planszówki – to jedno z najpopularniejszych hobby w naszym kraju. Z myślą o pasjonatach tej formy rozrywki, Empik i Grupa Wydawnicza Foksal już po raz drugi ogłaszają konkurs.

Czy w zakresie gier planszowych powiedziano ostatnie słowo? Czy na tym polu da się jeszcze coś wymyślić? Gdy w 2018 r. został ogłoszony przez Empik konkurs na grę planszową, w której główną nagrodą miało być wydanie zwycięskiej gry, nawet członkowie Jury poza zaciekawieniem mieli pewne obawy.
Pierwsza edycja pokazała, że ważne jest dobre zaplanowanie całego procesu startu w konkursie. Projekt, makieta, testy wymagają czasu. Ważne jest myślenie o grze, opowiadanie o niej, rysowanie elementów, szukanie słabych punktów, konstruowanie jasnych instrukcji, zapraszanie jak największej liczby osób do testów.
Do 13 grudnia 2019 r. należy przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz ze szczegółowym opisem zasad oraz wszystkimi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia gry. Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r. Szczegółowe zasady udziału znajdują się Regulaminie.
 

„Wyścig balonów” – laureatka poprzedniej edycji

 
W I edycji konkursu zwyciężył Grzegorz Buźniak. Zasady nagrodzonej gry „Wyścig balonów” jego autorstwa, podobnie jak wielu kultowych planszówek, są proste. Zawodnicy sprawdzą swoje umiejętności w zawodach baloniarskich. Ważne w tej grze są spostrzegawczość, dobre planowanie i odrobina szczęścia. Gra „Wyścig balonów” (wydana przez FoxGames) dostępna jest już w sprzedaży.
 
 
 Facebook Comments

Dodaj komentarz