Okradali modlących się w kościołach na Krakowskim Przedmieściu

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże. Para przez ostatnie kilka miesięcy dokonała w sumie 28 przestępstw na kwotę ponad 26 000 złotych. Łupem Sylwii L. i Michała B. padły portfele, karty płatnicze i gotówka, które znajdowały się w skradzionych torebkach.

Zatrzymani wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar, kradnąc wtedy pozostawione bez opieki torebki. W ostatnim czasie do jednostki policji przy ulicy Wilczej 21 zgłosiło się w sumie 28 osób pokrzywdzonych osób, które swoje straty oszacowało na ponad 26 000 złotych.

Łupem złodziei padło wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później łatwo oraz szybko sprzedać, a za pomocą kart płatniczych realizowane były zakupy w różnych sklepach. To między innymi dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer sklepowych kryminalni trafnie wytypowali sprawców tych przestępstw. Mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże, których się dopuścili grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Prosimy wszystkie osoby, które zostały okradzione w opisany sposób i we wskazanych miejscach, a do tej pory nie złożyły zawiadomienia w tej sprawie o zgłoszenie się do policjantów w siedzibie jednostki KRP Warszawa I, przy ulicy Wilczej 21

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz