Menu biletomatów także w języku ukraińskim

Pasażerowie którzy nie znają języka polskiego, mogą korzystać z automatów biletowych wyświetlających informacje po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Teraz do menu biletomatów dołączył język ukraiński.

W Warszawie mieszka, pracuje i uczy się coraz więcej osób pochodzących z Ukrainy. 

Język ukraiński pojawił się już w ponad 1,5 tys. urządzeń działających w autobusach Warszawskiego Transportu Publicznego. To automaty biletowe we wszystkich pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych, PKS Grodzisk Mazowiecki i firmy Arriva.

Menu po ukraińsku będzie dostępne również w 583 nowych biletomatach pojazdowych, których montaż trwa w warszawskich tramwajach.

Automaty biletowe są coraz ważniejszym kanałem dystrybucji biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. W 2018 r. w biletomatach stacjonarnych pasażerowie kupili 15,7 mln biletów czasowych, 9,4 mln jednorazowych, 402 tys. krótkookresowych i 2,2 mln długookresowych. Natomiast w urządzeniach zamontowanych w pojazdach zakupiono w zeszłym roku łącznie 6,2 mln biletów czasowych, 5,8 mln jednorazowych, 15,9 tys. krótkookresowych i 662,1 tys. biletów długookresowych.

źródło i fot.: ztm.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz