Miał prawie 3 promile, świadkowie nie dali mu odjechać

Policjanci z Bielan zatrzymali obywatela Ukrainy, któremu dwaj przypadkowi świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Nietrzeźwy kierowca Forda Transita został zatrzymany na ulicy Perzyńskiego. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z Bielan apelują aby zrezygnować nawet z jednego kieliszka jeśli mamy prowadzić pojazd.

Policjanci z Bielan zostali powiadomieni przez przypadkowych świadków, że na ulicę Perzyńskiego podjechał kierowca forda, który wysiadł z pojazdu, a jego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy. Po chwili mężczyzna próbował odjechać samochodem, ale uniemożliwili mu to przypadkowi świadkowie. Na miejsce została wezwana policja.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Obywatel Ukrainy trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan przypominają, że zawsze należy odczekać, zanim usiądzie się za kierownicą, po wypiciu alkoholu. Zależy to od bardzo wielu czynników np. od właściwości fizycznych i psychicznych danej osoby, rodzaju i ilości spożytego pokarmu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz