Na dane podopiecznej wyłudził 70 tys. zł

W ręce bielańskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł mężczyzna podejrzany o liczne oszustwa. 56-latek wykorzystując nieporadność osoby, którą się opiekował i posługując się jej danymi wyłudził około 70 000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że 56-latek wykorzystuje dane swojej podopiecznej zaciągnął, w jej imieniu, kilka pożyczek. Policjanci bardzo szybko ustalili,  że mężczyzna działając od 2016 roku wziął 8 pożyczek i kredytów oraz w obecności notariusza zobowiązał się do regulowania opłaty za czynsz, czego nie robił. W sumie narazili podopieczną na straty sięgające prawie 70 000 złotych.

56-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Na razie usłyszał 9 zarzutów za oszustwa. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz