Na Marynarskiej będą zmiany w organizacji ruchu

W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 września ok. godz. 24.00) zmieni się organizacja ruchu na ul. Marynarskiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na północną jezdnię. Jadący w kierunku ul. Żwirki i Wigry będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

 
Wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia (czyli ta, którą obecnie można jeździć) na odcinku od węzła z trasą S79 do ul. Wołoskiej. Ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. Marynarskiej zostanie przełożony na nowo wybudowaną północną jezdnię. Jadący w kierunku ul. Żwirki i Wigry będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu (ruch będzie możliwy tylko na wprost). Z kolei jadący z zachodu będą mieli jeden pas i będą mogli z niego pojechać prosto w kierunku ul. Wołoskiej lub skręcić w ul. Wynalazek. Z ul. Wynalazek można będzie skręcić w prawo i lewo, a jadący z ul. Postępu będą mogli skręcić wyłącznie w prawo lub pojechać prosto. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku.
 

Poszerzenie placu budowy na ul. Marynarskiej w okresie wakacyjnym umożliwiło wykonawcy przeprowadzenie robót związanych z budowa północnej jezdni i połączenia torowiska tramwajowego oraz budową podpór wiaduktu w ul. Postępu i kładki przy ul.  Wynalazek. W weekend, od piątku, 31 sierpnia, od godz. 20.00 do niedzieli, 2 września, do godz. 24.00 wykonawca będzie kontynuował układanie belek budowanej estakady. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Postępu.

 

Komunikacja: 
W związku z koniecznością demontażu rozjazdu nakładowego na ul. Wołoskiej przy ul. Domaniewskiej, w dniach 1 i 2 września, wyłączony będzie ruch tramwajów w ciągu ul. Wołoskiej od ul. J.P. Woronicza do ul. Domaniewskiej. W tym czasie tramwaje linii 31 będą kończyły kursowanie na ul. J.P. Woronicza.

Zmiany będą dotyczyły także komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 3 września tramwaje będą ponownie jeździć ul. Marynarską do pętli PKP Służewiec. Przywrócone zostanie kursowanie zawieszonych linii 17, 18 i 31.

Autobusy linii 317 (tylko kierunku krańca Wilanów) i 365 (tylko w kierunku Metro Wilanowska) pojadą ulicami Cybernetyki i P. Gintrowskiego (d. W. Rzymowskiego). Natomiast autobusy linii 402 pojadą prosto ul. Marynarską i zawrócą na węźle z trasą S79.

 
źródło: infoulice.um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz