“Na ratunek” mapa i aplikacja na telefon od NFZ Mazowsze

W ramach projektu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ „Co? Gdzie?” udostępniono kolejną mapę, która pomoże w wyszukiwaniu świadczeń na terenie województwa mazowieckiego.

Tym razem w kilku prostych krokach można znaleźć placówki udzielające świadczeń w nagłych wypadkach:

  • Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną,
  • Izby Przyjęć,
  • Szpitalne Oddziały Ratunkowe,
  • Nocną i Świąteczną Pomoc Stomatologiczną.

Mapy:

Dla każdej placówki wyświetlane są przydatne informacje – dane adresowe, numery kontaktowe oraz szczegóły dotyczące udzielanych świadczeń: podstawowe oddziały szpitalne w przypadkach Izb Przyjęć i Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i dostępność do lekarza pediatry w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.

Stworzono też prostą aplikację „NA RATUNEK – MAZOWSZE” na urządzenia mobilne z systemem Android, którą można zainstalować poprzez Google Play. Wyświetla krótką charakterystykę zakresów pomocy doraźnej, poradnik posługiwania się mapą i przekierowuje do mapy online. Dodatkową pomocą dla posiadaczy urządzeń mobilnych jest możliwość wyświetlenia wybranej lokalizacji w Google Maps i uruchomienie nawigacji do miejsca docelowego.

Również w Google Play dostępne są aplikacje w wersji angielskiej „EMERGENCY WARSAW” oraz rosyjskiej – „НА ПОМОЩЬ ВАРШАВА”.

W najbliższym czasie w mazowieckich aptekach oraz na stacjach benzynowych ORLEN pojawią się naklejki z kodami QR – linkami do map w trzech wersjach językowych.

Ewentualne uwagi, które mogą okazać się przydatne w poprawie funkcjonalności mapy i aplikacji można przesyłać na adres:

mapa@nfz-warszawa.pl

źródło: nfz-warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz