Nadchodzi kolejna edycja targów Jestem Slow

 Już w kolejny weekend odbędą się najwolniejsze targi niezależnej polskiej mody.  7 i 8 marca  Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków.

Będzie ponad 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.

Do współpracy i objęcia patronatu Jestem Slow #DzieńKobiet zostali zaproszeni niezależni projektanci, twórcy odzieży, akcesoriów i biżuterii:  Sylwia Dąbrowska (Intensi), Magda Polanska (Polanska & Co), Magdalena Sobierajska (Zooki wear), Paweł Szurkowski (Skinissimo) oraz Wiola Wiertel (BOHEMA CLOTHING). 

Targom towarzyszyć będą również prelekcje dotyczące lepszej mody, odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

W Warsztatowni  (części targów) wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni wraz z Fundacją Kreatywni na Temat będą mogli uszyć worki wielorazowe oraz zrobić gąbki kuchenne z materiałów z odzysku.

Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” ubraniom, które straciły swój urok i blask, a florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków.  Odbędą się warsztaty z makijażu, będzie można korzystać z porad wizerunkowych stylistki i darmowego masażu tajskiego.

W strefie Kids będą się odbywały się kreatywne warsztaty dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA oraz klockami Linden.

Po raz pierwszy targom Jestem Slow będą towarzyszyć  targi Jestem Vintage.  Swoje kolekcje zaprezentuje ponad 30 sklepów i kolekcjonerów mody Vintage oraz sklepów oferujących design z minionych dekad.  Na targach znajdzie się również strefa gier, strefa książek z antykwariatu i winyli.

 Podczas targów Fundacja Grupy Slow będzie zbierała odzież i akcesoria. Przyniesione rzeczy zasilą butiki Slow Concept Store i pomogą Grupie zorganizować ekologiczną akcję edukacyjną w warszawskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Nie zabraknie lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków.

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)

 

Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.). Bilety można nabyć na miejscu i online.
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/2420568474875956/

 Facebook Comments