Najwyższa żywa choinka w Warszawie stanęła na Placu Bankowym 1

Kamienica przy Placu Bankowym 1 jest gotowa do świąt. Na jej dziedzińcu stanęła okazała, żywa choinka, a na elewacji budynku pojawiły się świąteczne ozdoby.

Prawie każde miasto na świecie dekoruje swoje ulice pięknymi iluminacjami świetlnymi,
a w najbardziej prestiżowym miejscach stawiane są świąteczne drzewka. Na dziedzińcu Placu Bankowego 1 właśnie ustawiono wysoką na ponad 8 metrów choinkę, która zwiastuje zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia.

Jodła na specjalnej platformie pokonała trasę długości 300 km, bo przyjechała do stolicy aż spod Krakowa. W atrium kamienicy Plac Bankowy 1 prezentuje się równie dobrze, jak w lesie. Zachwyca licznymi ozdobami – ponad setką bombek i mnóstwem lampek.

– Żywa choinka na Placu Bankowym 1 to już tradycja. Jest zawsze okazała i elegancka. Pojawia się jako jedna z pierwszych choinek ustawianych w okresie przedświątecznym
w Warszawie. Do Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, ale zapraszamy Warszawiaków na spacer, który z pewnością wprowadzi wszystkich w magiczny klimat świąt – mówi Anna Olszewska, zarządca kamienicy z adresem Plac Bankowy 1.

Udekorowano również sam budynek. W oknach zawieszono zielone wieńce ozdobione srebrnymi bombkami i ciepłym światłem lampek. Dekoracja ta bardzo dobrze komponuje się z oświetleniem podkreślającym architektoniczne elementy i detale budynku.

Plac Bankowy 1 to przykład pięknie odrestaurowanej historycznej architektury. Został zbudowany jako pałac Bielińskich, następnie przebudowany według projektu Antonia Corazziego. Po wojnie, aż do lat 90., funkcjonował jako Hotel Saski. Po modernizacji i przebudowie w 2012 roku jest to ekskluzywny, wykorzystujący nowoczesne rozwiązania, biurowiec. Znajdują się tu również restauracje Der Elefant i Otto Pompieri, pierwszy
w Waszawie bar ostrygowy, sklep z ekskluzywnymi ubraniami firmy Brook Brothers (Butik Madison Avenue 346) oraz salon The Hermit Barber Shop.

Choinkę na Placu Bankowym 1 w Warszawie będzie można podziwiać do 2 lutego 2020 r. Jej sponsorem jest EQUES Investment TFI SA, jeden z najemców biurowca.Facebook Comments

Dodaj komentarz