Odebrał od 82-letniej mieszkanki Targówka 50 tys. złotych

Policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu na Targówku proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego wizerunek publikujemy. Mężczyzna ten, biorąc udział w oszustwie metodą “na policjanta” odebrał od 82-letniej mieszkanki Targówka 50 tys. złotych. Każdy, kto rozpoznaje wskazanego mężczyznę lub ma informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek, w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5 lub pod numerem tel. (22) 603-81-71, (22) 603-81-52.

20 grudnia 2018 r. do 82-letniej mieszkanki Targówka, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę (nie podała więcej danych) i poinformowała, ją, że jej córka miała wypadek samochodowy i została zatrzymana przez Policję. Dodała, że prokurator zezwoli na zwolnienie córki, gdy zgłaszająca wpłaci kaucję. 82-latka przyznała się, że ma w domu 50 tys. złotych. Oszustka oświadczyła, że prokurator wyraża zgodę na kaucję w tej kwocie i uprzedziła, że po odbiór pieniędzy zgłosi się syn prokuratora. Zgłaszająca przekazała całą kwotę nieznanemu mężczyźnie, który pojawił się w jej mieszkaniu.

Dopiero po pewnym czasie seniorka zorientowała się, że została oszukana.

W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu i na jego podstawie uzyskali rysopis mężczyzny, który odebrał od starszej kobiety pieniądze.

Jest to mężczyzna w wieku 20-30 lat, wzrostu około 165-170 cm, szczupłej budowy ciała, pociągła twarz. Ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, czarne buty. Na głowie miał założoną czapkę wełnianą w kolorze jasnoszarym (ewentualnie białym). Na plecach miał założony plecak z logo firmy ,,NIKE “.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w ustaleniu jego tożsamości.

Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma jakiekolwiek informacje odnośnie wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5, tel. (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę (22) 603-81-52, powołując się na numer ldz. SWD- 531695/18, KPD-II-8630/18.

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Gwarancja anonimowości.

 

 

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz