Odzyskali lexusa

Doskonała ocena sytuacji i błyskawiczna reakcja policjantów z północnopraskiego wydziału wywiadowczo- patrolowego doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież lexusa wartego 180 tys. złotych. Do zatrzymania mężczyzn doszło w środku nocy na terenie Pragi Północ. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskany pojazd i przedmioty wykorzystane przez podejrzanych do jego kradzieży. 

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego pełniący nocną służbę na terenie Pragi Północ obserwowali parking niestrzeżony przy ul. Białostockiej.

 Około północy funkcjonariusze zauważyli jak na parking wjeżdża mercedes, a po chwili lexus. Oba samochody zatrzymały się blisko zarośli, w niedalekiej odległości od siebie. W pewnej chwili mężczyzna kierujący lexusem przesiadł się do mercedesa, zajmując miejsce pasażera.

Mundurowi zauważyli na jego dłoniach lateksowe rękawiczki. Policjanci bardzo szybko ocenili sytuację. Podejrzewali, że mężczyźni mogli dokonać przestępstwa. Z uwagi na okoliczności, funkcjonariusze podjęli błyskawiczną decyzję i zablokowali służbowym autem mercedesa odcinając mężczyznom ewentualną drogę ucieczki. Następnie obezwładnili ich. Po wszystkim zawiadomili operatora stołecznego stanowiska kierowania. Na miejsce przybyły kolejne patrole.

Okazało się, że lexus warty 180 tys. złotych został skradziony kilkanaście minut wcześniej z osiedlowego parkingu w Rembertowie. Podejrzani o jego kradzież to Jakub D. i Bogusław K.

W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili wewnątrz pojazdu tablice rejestracyjne o niemieckim wyróżniku, a w torbie urządzenie elektroniczne służące do zagłuszania sygnałów GPS. Od mężczyzn zabezpieczyli dodatkowo blisko 2700 złotych, latarkę, nóż oraz ręczny miotacz gazu.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem technika kryminalistyki pojazdy zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Policjanci doprowadzili 28 i 33-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz