„Piosenki wojennej Warszawy”

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, zaprasza na koncert „Piosenki wojennej Warszawy”: w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”. Koncert odbędzie się 2 września, niedziela, godz. 18.30, plac Szembeka.


Przed nami kolejny, już tradycyjny, koncert „zakazanych piosenek” pl. Szembeka. Spotykamy się tu co roku na przełomie sierpnia i września, by wspólnie z naszymi kombatantami, mieszkańcami dzielnicy, gośćmi i artystami zaśpiewać znane, a także nieco już dzisiaj zapomniane żołnierskie piosenki.

W roku uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę nie zabraknie także piosenek, które towarzyszyły polskim żołnierzom po 1918 roku. Niech wyrażona pieśnią postawa bohaterów tamtych lat stanie się dla nas wzorem do działania i opoką, na której zbudujemy spokojną przyszłość następnych pokoleń!
Posłuchamy piosenek, które pomagały przetrwać zarówno powstańcom warszawskim, jak i wszystkim żołnierzom, walczącym o wolność Polski. Są to zarówno pieśni pełne ważnych słów, jak i piosenki o miłości, są żartobliwe zaloty do sanitariuszek i wspomnienia ciężkiej wspólnej walki.
Facebook Comments

Dodaj komentarz