„Pipi wędrowniczka” w Wola Parku

W ramach cyklu „WarsztatujeMY z kulturą” Wola Park i animatorzy Wolskiego Centrum Kultury zapraszają najmłodszych w szaloną podróż przez sztukę i zabawę. Na dzieci czeka wyjątkowe przedstawienie i warsztaty plastyczne. Wyruszamy w sobotę, 2 listopada. Tym razem teatr przybliży dzieciom rudowłosa siłaczka – „Pipi wędrowniczka”.

Wakacje dawno za nami, a za oknem szaro. Pamiętając o tym, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, teatrzyk Wolskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejny spektakl z serii „WarsztatujeMY z kulturą”. Czas zapomnieć o jesiennej plusze i na nowo rozbudzić ciekawość świata. 

W najbliższą sobotę maluchy spotkają się z rudowłosą bohaterką spektaklu „Pipi wędrowniczka”. Znana i lubiana postać spod pióra Astrid Lindgren poprowadzi je na wielką wyprawę! Poszukiwania tajemniczego taty pirata dziewczynki przyniosą ze sobą niezwykłe przygody. Dzieci poznają przyjaciół Pipi Langstrumpf, którzy opowiedzą im o zwyczajach z najodleglejszych zakątków – w spektaklu pojawią się stroje i muzyka z całego świata. Perypetie Pończoszanki zachęcą do zaradności i samodzielności nawet najbardziej nieśmiałych. 

Ale na tym nie koniec – po spektaklu jak co miesiąc animatorzy z Wolskiego Centrum Kultury poprowadzą zajęcia, podczas których każdy będzie mógł zostać artystą. Warsztaty plastyczne to świetna okazja, by wykazać się kreatywnością i rozwijać świeżo odkrywane talenty. Nowe hobby przyniesione z zajęć WCK może umilić nawet najdłuższe jesienne popołudnie.

Spotkanie z teatrem odbędzie się w godzinach pomiędzy 12:00 a 16:00. „Pipi podróżniczka” to kolejna odsłona cyklu „WarsztatujeMY z kulturą” organizowanego w Wola Parku. Program ma na celu pobudzenie wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności dzieci. Spotkania odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na pierwszym piętrze galerii, przy sklepach Toys’R’Us i TK Maxx. W specjalnie przygotowanej na tę okazję przestrzeni, powstaje bajkowa scena, na której występują profesjonalni aktorzy Wolskiego Centrum Kultury. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Facebook Comments

Dodaj komentarz