Po balkonach dostali się do mieszkania niedoszłego samobójcy

Policjanci z północnopraskiej komendy uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Mundurowi przechodząc po balkonach dostali się do mieszkania desperata i udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie zaalarmowali pogotowie ratunkowe. 48-latek bardzo szybko trafił pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ pojechali na interwencję do jednego z mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkający tam mężczyzna chce odebrać sobie życie. Mundurowi ruszyli z pomocą.

Wielokrotnie pukali do drzwi mieszkania 48-latka. Nikt jednak nie otwierał. Zdeterminowani mundurowi weszli do sąsiedniego lokalu i pokonując balkon dostali się pod okno mieszkania mężczyzny. Zauważyli go leżącego na łóżku. Na stole stała butelka alkoholu i listki z tabletkami. Mężczyzna nie reagował na ich obecność. Policjanci nie zwlekali, podjęli błyskawiczną decyzję i wybili szybę. Gdy tylko dostali się do środka udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i powiadomili pogotowie.

48-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów mężczyzna szybko trafił pod opiekę specjalistów.

źródło: policja.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz